fbpx

NATURALNE ŚWIECE ZAPACHOWE TO WIĘCEJ NIŻ TYLKO OZDOBY

Naturalna świeca z wosku sojowego to naturalny prezent do naszych pomieszczeń, który nie tylko nada im przyjemny, ulubiony zapach, ale również otuli je ciepłym delikatnym płomieniem.

Świece są w każdym domu spełniają różne funkcje. Produkowane z wosku sojowego pięknie pachną i są przyjazne dla Twojego otoczenia jak i dla środowiska. Wosk sojowy otrzymywany jest z nasion soi przeznaczonych właśnie do produkcji świec. Jest to naturalne, bezpieczne dla środowiska źródło, a same świece z wosku sojowego są biodegradowalne. Wytwarzane z roślin świece są absolutnie bezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach, w których są dzieci.
Palenie takiej świecy nie emituje toksyn jak w przypadku parafinowych, które jak się okazuje wydzielają do atmosfery wiele trujących związków takich, jak toluen i benzen.

Szkodliwe substancje w zwykłych świecach

Toluen to substancją szkodliwa dla układu oddechowego, krwionośnego, rozrodczego, nerwowego i immunologicznego, nerek, a także wątroby. Może wywoływać podrażnienia oczu i skóry, a nawet uszkodzenia mózgu. Toluen obniża także zdolność uczenia się.
Benzen jest substancją zaliczaną do grupy lotnych związków organicznych i jest substancją rakotwórczą.
Fakt nikt nie wdycha aż tylu oparów z świec dziennie. Starajmy się nie robić tego w małych zamkniętych pomieszczeniach.

To od nas zależy, jakimi substancjami otaczamy się w domach. Miejmy większą świadomość. Oba te produkty świecę sojową i parafinową bardzo dużo dzieli od zastosowania po cenę, fakt sojowa jest droższa, ale roztopionym jej woskiem możesz posmarować suche spierzchnięte dłonie.

Podoba Ci się? Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *