Skóra sucha

Problem suchej cery w dzisiejszych czasach jest bardzo powszechny, a czasy w których żyjemy utrudniają dodatkowo dbanie o taki typ cery. Składa się na to wiele czynników jak twarda woda, wszechobecne chemikalia i przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach.

O taki typ cery należy odpowiednio dbać. Używaj spersonalizowanych kremów oczyszczających i nawilżających do suchej skóry, rano i wieczorem. Ważne jest, aby nawilżać ją nawet podczas makijażu.

Osobom z suchą skórą polecamy ciekłą bazę IDUN Mineral Norrsken, który składa się z wysoko oczyszczonych pigmentów mineralnych i wyselekcjonowanych składników, które pielęgnują i wzmacniają skórę.

Skóra tłusta

Tłusta cera charakteryzuje się dużymi porami, połyskiem i tendencją do wyprysków. Przyczyną tłustej skóry jest nadprodukcja tłuszczu, zwanego również sebum. Produkuje się ono gruczołach łojowych, a jego nadprodukcja może być spowodowana przez hormony, dziedziczność lub poprzez stosowanie niewłaściwej pielęgnacji i makijażu. Dla tego typu cery polecamy stosować produkty które działają matująco na skórę i nie zatykają porów. Dlatego wybór odpowiednich produktów jest bardzo ważny.

Często spotykam się z opinią, że tłusta skóra wymaga silnych i odwadniających środków czyszczących. Przeciwnie, tłusta skóra wymaga łagodnej pielęgnacji produktami które normalizują produkcję sebum. Dlatego unikaj częstego mycia skóry wodą, ponieważ skóra staje się przesuszona, a gruczoły łojowe uwolnią jeszcze więcej substancji bogatych w olej.

Dla tego typu cery zaleca się delikatne i głęboko oczyszczające produkty oraz łagodne kremy na dzień do nawilżania. Po zaopiekowaniu się skórą, można nałożyć na nią makijaż, polecamy produkty, które pozwolą skórze oddychać, dzięki czemu nie będzie ona produkować nadmiernej ilości łoju. Następnie możesz zrobić makijaż, a na tę okazję polecamy nasz pudrowy podkład, który dobrze kryje, matuje powierzchnię, jednocześnie pozwalając skórze oddychać.

Skóra wrażliwa

Trądzik różowaty i trądzik pospolity to dwie choroby skóry, na które zdecydowanie bardziej narażone są osoby o cerze wrażliwej. Charakteryzują się czerwonymi plamami i wypryskami. Dla takiej skóry znajdziesz w naszym sklepie produkty, które pomogą Ci zakryć te niedoskonałości, jednocześnie pozwalając skórze oddychać.

Trądzik różowaty występuje najczęściej na brodzie, nosie, policzkach i czole. Skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, występują na niej drobne pęcherze i powiększone gruczoły łojowe. Ze względu na duże podobieństwo, często jest mylony z trądzikiem pospolitym. Trądzik to choroba skóry, gruczoły łojowe w jej trakcie są w stanie zapalnym, przez co mogą produkować stany ropne.

Zarówno trądzik różowaty, jak i trądzik pospolity powodują, że skóra jest czerwona i bardzo wrażliwa, dlatego ważne jest stosowanie czystych, łagodnych produktów, które pozwalają skórze oddychać, a jednocześnie pozwolą na zakrycie zaczerwienionych miejsc na skórze.

Nasze produkty są wykonane w 100% z oczyszczonych minerałów, przez kryją i nie zatykają porów. Oprócz tego pozwalają skórze oddychać, dzięki czemu są idealnymi produktami do wrażliwej skóry. Nie zawierają żadnych perfum ani konserwantów, substancji, które mogą zwykle powodować suchość skóry, co pogarsza stan zapalny gruczołów łojowych w trakcie trwania trądziku.

Ważne jest również, aby zawsze starannie usunąć cały makijaż przed snem i oczyścić twarz delikatnymi środkami czyszczącymi, które nie wysuszają skóry.