fbpx

OPAKOWANIA KOSMETYCZNE

Opakowania kosmetyczne

Czy macie swoje ulubione opakowania kosmetyczne? Ja uwielbiam ciemne szklane, klasyczne przypominają mi klimatyczne apteczne, które stały na półkach w farmacji. Uwielbiam je zwłaszcza przy preparatach do twarzy, obowiązkowo olejki do ciała i twarzy. Moje spostrzeżenia –opakowania te posiadają dozowniki i zamknięcia wykonane z plastiku który często nie jest kompatybilny- cieknie, w plastiku jest sprężynka która czasem wchodzi w reakcje z masą.

Może słoiczki? Często wybór na te opakowania pada przy kremach do twarzy. Mam obsesję mycia rąk przed włożeniem palca z moim długim paznokciem do słoiczka z emulsją. Minusem są słoiczki z wkładem termosem. Opakowanie zewnętrze ogromne dodatkowo kartonik z wkładkami a w środku 30 lub 50ml kremiku.

Ale, ale słoiki są genialne na peelingi bo w cóż innego włożyć te genialne ścierniwa z tłustymi masełkami. Może w tuby? To też grupa opakowań z których wybieramy cały produkt. Nie wyobrażam sobie kremu do rąk w niczym innym niż tuba. Aluminiowa..tak, wszystko z niej wyjdzie. Plastikowe z kolei mają fantastyczny recycling. Używam szamponów żeli, balsamów do ciała które dobrze się dozują. Byłam niedawno w fabryce która produkuje tuby a te które są odpadem trafiają na przerób np. na czarne doniczki w których kupujemy rośliny. Tak, tak są takie firmy, które są bardzo odpowiedzialne.

Airless –opakowanie próżniowe. Nie ma rurki o którą często pytają klienci czasem niestety trzeba długo pompować żeby produkt się wydostał. Mają tłok lub mieszek który zasysa krem. Nie brudzimy palca, dozujemy ile trzeba. Czysto, łato i przyjemnie.

Szukamy właśnie opakowań dla naszej marki. Pomożecie nam wybrać? Jestem bardzo ciekawa Waszego zdania. W jakich opakowaniach chętnie kupujecie kosmetyki do ciała a w jakich do twarzy.

Podoba Ci się? Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *