Certyfikaty naszych kosmetyków naturalnych

Kosmetyki poddane certyfikacji otrzymują gwarancję jakości spełnienia rygorystycznych wymagań zawartych w określonych standardach krajowych, unijnych oraz międzynarodowych.

opakowania

Nasze marki wykorzystują opakowania, które nadają się do ponownego przetworzenia i wyprodukowania z odzyskanych surowców. Użyte składniki pochodzą z ekologicznych plantacji i ulegają biodegradacji

ECOCERT

ECOCERT jest międzynarodową organizacją zajmującą się weryfikowaniem i kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych. Instytucja ta rozróżnia dwa określenia o różnych kryteriach:

1. Kosmetyk naturalny (natural cosmetic) – minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego, zawiera maksymalnie 5% składników syntetycznych.

2. Kosmetyk naturalny i ekologiczny (natural and organic cosmetic) – minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego oraz przynajmniej 50% surowców naturalnych pochodzi z upraw ekologicznych, zawiera maksymalnie 5% składników syntetycznych.

Certyfikat ECOCERT potwierdza że:

 • nie zastosowano produktów modyfikowanych genetycznie
 • produktu końcowego nie testowano na zwierzętach
 • surowce pochodzenia zwierzęcego pochodzą tylko z żywych zwierząt np. mleko, miód
 • nie użyto syntetycznych substancji barwiących, zapachowych, sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych pochodnych ropy naftowej oraz emulgatorów PEG
 • w procesie produkcji nie korzystano z radioaktywnego naświetlania składników ani produktu końcowego
 • na każdym opakowaniu wymagane jest podanie ilości surowców naturalnych oraz pochodzących z upraw ekologicznych.
  Firma ECOCERT wymaga, aby na każdym certyfikowanym produkcie podana była ilość składników pochodzenia naturalnego oraz ilość składników pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych.
  Więcej informacji na temat certyfikatu ECOCERT na stronie organizacji: www.ecocert.com

COSMEBIO

Znak ekologiczny informuje konsumenta, że do produkcji kosmetyków zostały użyte tylko surowce naturalne, takie jak: oleje roślinne, ekstrakty ziołowe, olejki eteryczne i substancje zapachowe pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów. Symbol ekologiczny jest dziełem niemieckiej organizacji BDIH (Association of German Industries and Trading Firms for pharmaceuticals, health care products, food supplements and personal hygiene products), która we współpracy z wiodącymi producentami kosmetyków naturalnych opracowała wytyczne do przyznawania tego certyfikatu ekologicznego. Etykieta ekologiczna, widoczna na opakowaniu jest gwarancją kontrolowanego czysto biologicznego produktu kosmetycznego, który jest przyjazny zarówno dla skóry jak i dla środowiska naturalnego. Etykieta BDIH informuje, że : • w produkcji wykorzystano roślinne surowce z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz certyfikowanych dzikich zbiorów. • produktu nie testowano na zwierzętach w całym cyklu produkcji kosmetyku, • nie stosowano surowców pochodzących od martwych zwierząt (tj. olej żółwi, olej z norki, tłuszcz z świstaka, kolagen zwierzęcy), • rezygnowano z organiczno-syntetycznych środków barwiących, syntetycznych substancji zapachowych, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej, • zastosowano naturalne systemy konserwujące, • wykorzystane opakowania są ekologiczne i biodegradowalne, • proces produkcji tego kosmetyku jest bezpieczny dla środowiska naturalnego, • producent zobowiązuje się uświadamiać i edukować konsumentów, • nie stosowano produktów i metod modyfikacji genetycznej.

BDIH

Znak ekologiczny informuje konsumenta, że do produkcji kosmetyków zostały użyte tylko surowce naturalne, takie jak: oleje roślinne, ekstrakty ziołowe, olejki eteryczne i substancje zapachowe pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów.

Symbol ekologiczny jest dziełem niemieckiej organizacji BDIH (Association of German Industries and Trading Firms for pharmaceuticals, health care products, food supplements and personal hygiene products), która we współpracy z wiodącymi producentami kosmetyków naturalnych opracowała wytyczne do przyznawania tego certyfikatu ekologicznego. Etykieta ekologiczna, widoczna na opakowaniu jest gwarancją kontrolowanego czysto biologicznego produktu kosmetycznego, który jest przyjazny zarówno dla skóry jak i dla środowiska naturalnego.

Etykieta BDIH informuje, że :

 • w produkcji wykorzystano roślinne surowce z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz certyfikowanych dzikich zbiorów.
 • produktu nie testowano na zwierzętach w całym cyklu produkcji kosmetyku,
 • nie stosowano surowców pochodzących od martwych zwierząt (tj. olej żółwi, olej z norki, tłuszcz z świstaka, kolagen zwierzęcy),
 • rezygnowano z organiczno-syntetycznych środków barwiących, syntetycznych substancji zapachowych, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej,
 • zastosowano naturalne systemy konserwujące,
 • wykorzystane opakowania są ekologiczne i biodegradowalne,
 • proces produkcji tego kosmetyku jest bezpieczny dla środowiska naturalnego,
 • producent zobowiązuje się uświadamiać i edukować konsumentów,
 • nie stosowano produktów i metod modyfikacji genetycznej.

ICADA

ICADA – znak ekologiczny przyznawany kosmetykom naturalnym, które muszą spełniać określone wymagania. Symbole ekologiczny przyznawany jest przez założoną w 1997 roku niemiecką jednostkę certyfikującą.

Jakie wymagania muszą spełnić kosmetyki, by otrzymać etykietę ekologiczną ICADA?

Oznaczenie ekologiczne otrzymają produkty, które:

 • zawierają surowce roślinne z certyfikowanych upraw ekologicznych lub kwalifikowanych dzikich zbiorów
 •  w ich składzie nie ma surowców z martwych zwierząt, za wyjątkiem składników odzwierzęcych, takich jak miód, mleko czy jedwab
 • produkty pozbawione są syntetycznych składników, takich jak barwniki i zapachy syntetyczne, konserwujące, silikony, SLS, parafiny
 • zabronione jest zastosowanie wszelkich manipulacji genetycznych GMO przy produkcji
 • kosmetyki lub ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach
 • opakowania muszą być biodegradowalne.

Więcej informacji na stronie: http://www.icada.eu/natural-cosmetics/

Demeter

Znak ekologiczny przyznawany przez Stowarzyszenie Demeter produktom pochodzącym z upraw biologiczno-dynamicznych. Należą do nich głównie żywność, naturalne kosmetyki, a także wyroby z bawełny i wełny.

Produkty oznaczone tym symbolem ekologicznym muszą powstawać w ściśle określonych warunkach, tzn. bez nawozów sztucznych, chemicznych środków ochrony roślin i przy wykorzystaniu intensyfikacji biologicznej

Związek Demeter powstał z inicjatywy niemieckiego stowarzyszenia producentów ekologicznych już w 1924, a w 1997 organizacja objęła swoją działalnością cały świat, gdzie reprezentuje ponad 3.300 gospodarstw biodynamicznych w blisko 40 krajach. W Polsce, Stowarzyszenia Demeter zaczęło swoją działalność dopiero w 2005 roku, z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego województwa Wielkopolskiego. Od tego momentu grono sympatyków rolnictwa biodynamicznego rośnie, zarówno wśród producentów jak i konsumentów.

ICEA

Znak ekologiczny przyznawany produktom, które powstają w poszanowaniu środowiska i ludzkiej pracy. Symbol ekologiczny przyznawany jest przez Włoski Instytut ds. Certyfikacji Etyki Środowiskowej. Etykietę ekologiczną można znaleźć na żywności, kosmetykach, detergentach, tekstyliach, meblach, materiałach budowlanych czy usługach (turystyka).

Wytyczne dla naturalnych i ekologicznych produktów zostały wypracowane przez Włoskie Stowarzyszenie Rolnictwa Ekologicznego (AIAB) oraz Instytut Etyki Certyfikacji (ICEA) we współpracy z grupą producentów jak i konsumentów.
By produkt otrzymał oznaczenie ekologiczne ICEA musi spełniać wymagania:

 • jest kontrolowany na wszystkich etapach jego produkcji,
 • produkt musi być bezpieczny i naturalny – bez konserwantów, sztucznych barwników, stabilizatorów i organizmów genetycznie modyfikowanych,
 • nie może być poddawany radioaktywnemu naświetlaniu (stosowanemu w celach sterylizacji produktu),
 • zawiera tylko certyfikowane ekologiczne składniki,
 • nie może zawierać szkodliwych substancji chemicznych, które mogą być niebezpieczne dla środowiska i dla ludzi,
 • nie może być testowany na zwierzętach,
 • jest w 100 proc. wegański, nie może zawierać żadnych produktów odzwierzęcych,
 • kosmetyki muszą być bezpieczne dla alergików i osób z wrażliwą skórą,
 • opakowania muszą być ekologiczne i podlegać recyklingowi,
 • konsument musi uzyskać całkowitą i przejrzystą informację dotyczącą użytych składników i całości etapów produkcji aż do produktu finalnego.

Ponadto ICEA prowadzi działalność badawczo-rozwojową, by promować innowacje ekologiczne procesy oraz współpracuje aktywnie z międzynarodowymi firmami. ICEA wraz z Biol Italia przyznaje nagrody, organizuje imprezy i kampanie, które mają podnosić świadomość w zakresie środowiska i ekologii.
Więcej informacji na stronie: http://www.icea.info/en/

Cruelity Free International

Cruelity Free International
NIE TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH


Żaden ze składników użytych do produkcji nie był testowany na zwierzętach. Nasze marki wspierają różne organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt.

V dla Wegetarian i Wegan

Znak ekologiczny przyznawany od 2011 roku przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!

Symbol ekologiczny mogą zdobyć produkty, które są w 100 proc. roślinne i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego (w tym z uboju) i nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie produkcji.

Etykietą ekologiczną „V dla Wegetarian i Wegan” mogą zostać oznaczone produkty spożywcze, kosmetyki, środki czystości i usługi.

Co trzeba zrobić, by otrzymać certyfikat?

Znak „V dla Wegetarian i Wegan” przyznawany jest bezpłatnie, a ubiegać się o nie może każdy producent, dystrybutor czy usługodawca, który spełnia kryteria przyznawania ekoznaku. Jeżeli produkt przejdzie pozytywnie weryfikację zostanie podpisane porozumienie, które obowiązuje przez 12 miesięcy, a firma będzie miała prawo do używania znaku „V dla Wegetarian i Wegan”. Po okresie roku produkty muszą przejść ponownie weryfikację i kontrolę.